Czech republic

A weekend in Czech Republic – BRNO and nature

Beautiful nature and colorful houses

.

This is all we saw during two-days car trip through Morava region, Czech Republic.

.

The Macocha abyss with view that makes you dizzy

.

While standing on the highest observation point above the Macocha abyss, you will probably feel dizzy a little bit. On its bottom, the beautiful Punkevní cave is situated. It’s the most popular cave in the area, that’s why you should reseve tickets ahead. And boat ride is included!

.

Punkevní Cave, Czech republic

.

Brno

.

Spilberk castle is the most popular place in Czech Brno fountaincity of Brno, but you should also walk colorful streets nearby as well. At 11:00 am, you can try to catch the ball from unique clock machine and when it’s dark, enjoy evening among others sitting near the colorful fountain that shows time and plays water tetris!

.

Nearby villages

.

Villages in Morava look beautiful at pictures. We travelled purposely to Louka to see a 91-year old woman’s art, and another colorful village, Strážnice, insterested us along the way. Nice, isn’t it?

.

Czech traditional house decor

.
Watch our trip in motion here:
.

Priepasť, maľované domy aj fontána-hodiny

Neďaleko od našich hraníc, a (aj) preto skvelé miesto na výlet – toto všetko sme stihli za dva dni autom naprieč Moravou.

Propast Macocha a výhľad, z ktorého sa točí hlava
Keď sa postavíte na najvyšší mostík nad priepasť Macocha, som si istá, že sa vám poriadne zatočí hlava. Na jej dne sa navyše nachádza krásna jaskyňa – Punkevní. Práve ona je najobľúbenejšou zo systému jaskýň v okolí, a tak si do nej rezervujte lístky vopred, lebo šanca, že sa vám to podarí ako nám – získať miesto po niekom, kto sa nedostavil, je celkom malá 😉 Jaskyňa je jedinečná je tým, že medzi jednotlivými úsekmi sa dá prevážať len na loďke po vode.

Brno

Keď sa povie Brno, mnohým sa hneď vybaví hrad Špilberk. Poprechádzajte sa však aj farebnými uličkami v blízkosti centra mesta, o 11:00 si vycibrite svoje schopnosti pri chytaní guličky z presláveného hodinového stroja a večer si vychutnajte medzi ostatnými pri jedinečnej fontáne, ktorá okrem toho, že ukazuje čas, vie dokonca hrať aj vodný tetris!

Dedinky v okolí
Moravské dedinky sú krásne ako obrázok. Alebo, lepšie povedané, na obrázkoch a fotkách vyzerajú krásne. Za dielom 91-ročnej babičky z obce Louka sme cestovali zámerne, milá dedinka Strážnice nás po ceste zaujala, a tak sme sa zastavili aj v nej. Pekné, nie?

Pozrite si aj video z nášho výletu

© I.V.

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *