travel tips

Cheap travel – my tips 1

Everything I know about cheap travel

.
Two most important factors for saving as much money as possible while traveling are FLEXIBILITY and PREPAREDNESS.
.

AIRPLANE TICKETS

.

Plane viewFlexibility is much needed in process of buying airplane tickets. Generally, Tuesday and Wednesday tickets usually cost less. On the other side, of course, flying during (before) weekend is more expensive.
.
Facebook groups make searching for sales easier. They’re up to date and do the work instead of you – it’s the fastest way of being in touch with what is on right now.
.
Another effective option is receiving  email newsletter – after choosing your preferred airport, you will receive emails with sales and special offers for example on skyscanner or flightor.
.
If you have the exact destination in mind, use price alert (watchdog) a website service to wait for the best price. As soon as it drops, you willreceive an e-mail.
.
Generally, switching to incognito mode and deleting browser’s history is very helpful.
.
Finally, it’s usually cheaper to buy tickets straight through the airline’s official website so you won’t pay additional service tax of another site. When I’m combining flights, I use azair, which searches for the best possible combination and then redirects me directly to the site.
.

ACOMMODATION

.
Prices of accommodation also depend on flexibility. If you’re flexible enough to sleep on somebody’s couch for free (even though you’re expected to bring a gift or to pay for groceries etc.), couchsurfing is suitable for you. Most of the hosts are sociable people that love company and are interested in other cultures. Moroccan interior
.
If you’re interested in unusual accommodation, you can find those for cheap on airbnb. If you don’t have airbnb account yet, gain your first 25 € credit by clicking on this link.
.
Watch out, I’ve found the same accommodation with different names and different prices several times! Do your research.
.
.

Všetko čo viem o lacnom cestovaní
Najdôležitejšie pri cestovaní, ak chcem ušetriť, pre mňa je schopnosť byť FLEXIBILNÁ a PRIPRAVENÁ.
Flexibilita sa prejavuje najmä hlavne pri kupovaní leteniek. Všeobecne lacnejšie sú letenky s odletom v pracovné dni, napríklad v utorky či stredy.

Naopak, samozrejme, na letenky na víkend a najmä v hlavnej sezóne si obvykle priplatíte.
Mne uľahčuje hľadanie členstvo vo facebookových skupinách, ktoré ceny leteniek sledujú za nás a ide tak asi o najrýchlejší spôsob ako sa dostať k informáciám o tom, čo je práve lacné. Takéto skupiny sú napríklad Tour de Svet či Letenky za babku.
Výbornou možnosťou je aj odber emailov zo stránok ako napríklad flightor či skyscanner, ktoré vám po zadaní vami preferovaného letiska budú posielať výhodné ponuky.
Ak máte na pláne konkrétnu destináciu ale na čase vám nezáleží, využite tzv. price alert, čiže službu, ktorú poskytujú niektoré stránky a ktorá sa hodí vtedy, ak chcete si letenky kúpiť za čo najlacnejšie. Ak sa cena zníži, dostanete upozornenie.,
Všeobecne vám pomôže, ak letenky budete vyhľadávať v inkognito režime, alebo ak predtým vymažete históriu prehliadania.
Taktiež je lacnejšie kúpiť letenky priamo cez stránku aerolínií, aby ste zbytočne neplatili sprostredkovateľské poplatky iných stránok. Keď plánujem lety skombinovať, používam stránku azair, ktorá mi vyhľadá najlacnejšie možné spojenie, a potom presmeruje na konkrétnu stránku leteckej spoločnosti.
Flexibility sa tak trochu týka aj ubytovanie. Ak ste totiž dostatočne flexibilní na to, aby ste sa zvládli vyspať u niekoho na gauči, tak potom výbornou voľbou pre vás je couchsurfing, čo doslova znamená surfovanie (prespávanie) na gauči niekoho iného zadarmo (i keď všeobecne sa očakáva, že hostiteľa potešíte nejakým malým darčekom, nakúpite a pod.). Skvelým bonusom je, že v mnohých prípadoch sú hostiteľmi ľudia, ktorí majú naozaj radi spoločnosť a spoznávanie iných kultúr; trochu prekérnejšie je to, že ste v dome niekoho iného a nasledujete JEHO pravidlá.
Ak si hľadáte netradičné ubytovanie, tak často aj za nízku cenu nájdete zaujímavé miesto na airbnb, kde však za túto službu platíte. Ak ešte účet na airbnb nemáte, získajte 30 € na pobyt kliknutím na tento odkaz.
Niekedy vyjde najlacnejšie a najlepšie aj hotel alebo slušný hostel, ktorých ceny si porovnajte na internete. Často sa mi stalo, že som našla to isté ubytovanie na airbnb aj na bookingu pod iným názvom za úplne odlišnú cenu, takže v prvom rade je potrebné poriadne hľadať.

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *