africa,  morocco

CHEFCHAOUEN – the bluest town in the world

Prepare for a lot, a loooot of blue color

.
Pictures of Chefchaouen, the Moroccan blue city, are shared all over the internet nowadays, and it’s no wonder why. It’s one of the most photogenic places in the world and a must see place for instagram pictures 🙂 And there’s more that will shock you than only blue houses.
.
Chefchaouen, Morocco

Chefchaouen, Morocco, colors

.
If you got used to the overwhelming atmosphere of big cities’ medinas, Chefchaouen will calm you down. Like its climate, local people are less passionate as well, although ready to help you when needed. The most spoken languages there are Spanish and Arabic.
.
.
Chefchaouen, Morocco
Chefchaouen, Morocco
.
When walking through medina, you’ll certainly discover lots of pretty streets, but the most popular is probably Callejon El Asri. And yes, it’s this one with colorful pots 😉
.
Chefchaouen, Morocco
.
And maybe, you’ll also run across some alive peacocks or ostrich on a street.
.
Chefchaouen, Morocco

.

When you already have enough of colorful streets, look over the town from spanish mosque, which is also a meetpoint for marihuana sellers. Didn’t I mention that the blue color isn’t the only thing that will shock you there?

.

Chefchaouen, Morocco view

.

What should you see in Marrakech, Morocco?

.

Several tips for your trip:

.

1. Pack warm clothes. Chefchaouen is mountain town and it gets chilly often there. Local accommodations tend to be chilly inside too. Long-sleeveChefchaouen, Morocco pyjamas and a sweater are good to have.
.
2. You can choose to travel by bus from major northern cities as Tetouan, Tanger of Fes.
.
3. You can also wander through the locals’ market offering seasonal fruit or worn shoes showcased on blankets. Moroccans just love selling (anything).
.
Chefchaouen, Morocco
Chefchaouen, Morocco
.

Watch our blue experience in motion here:

.

Pripravte sa na veľa, veľa modrej

Chefchaouen, marocké modré mesto, na mňa v poslednej dobe vyskakuje na internete z každej strany, ale niet sa čo čudovať. Je bezpochyby jedným z najfotogenickejších miest vôbec a must have pre pekné instagramové fotky:) Ale modré domčeky nie sú jediné, čím toto mestečko ohúri.

Ak ste zvyknutí na ohlušujúcu atmosféru medín veľkých miest, v Chefchaouene si trochu odpočiniete. Tak ako podnebie, aj miestni sú trochu odmeranejší, i keď stále ochotní pomôcť, keď o to požiadate. Dorozumiete sa najmä po španielsky a arabsky.

Prechádzkou mestečkom určite objavíte množstvo krásnych uličiek, ale jedna, ktorá sa na internete objavuje najčastejšie, je Callejon El Asri. Hej, je to tá s farebnými kvetináčikmi 😉

A cestou možno stretnete aj živých pávov či pštrosa. Len tak, na ulici.

Keď sa nabažíte fotogenických uličiek, pozrite sa na mestečko zhora zo španielskej mešity, ktorá je okrem iného aj akýmsi meetpoinom pre predavačov marihuany. Nepísala som už že modré domčeky nie sú jediné, čo Chefchaouen ponúka?

Zopár rád na záver:

1. Vezmite si teplé oblečenie. Chefchaouen je horské mestečko a klíma je preto chladná. Chladno je aj v miestnych ubytovniach, a tak je teplé pyžamo (a snáď aj sveter) namieste.
2. Do Chefchaouenu sa dostanete autobusmi z veľkých miest na severe krajiny, napríklad z Tangeru, Tetouanu alebo Fezu. Poslednú možnosť sme zvolili aj my, cesta tam autobusom CTM trvala 4 hodiny a stála 5€ a cesta naspäť taxíkom asi 100 € za celé auto (6 miest).

Ak sa rozhodnete pre autobus, z autobusovej stanice sa do mediny ešte musíte prejsť do kopca. Nemusí to byť však na škodu, pretože uvidíte aj inú časť mesta – stále rovnako zaujímavú, ale už nie takú modrú.

3. Zablúdiť môžete aj na trh pre miestnych (mimo mediny), kde je v ponuke sezónne ovocie, ale aj napríklad nosené topánky vyložené na zemi. Maročania sa bez predávania (čohokoľvek) jednoducho nezaobídu.
4. Jeden deň na toto mestečko stačí. Autentickú atmosféru však zažijete na svitaní, keď sú modré uličky bez obchodníkov ľudoprázdne. Miestami mi mestečko dokonca pripomínalo šikmú uličku, až také má čaro 🙂

Náš modrý zážitok v pohybe si pozrite tu:

© I.V.

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *